ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5188338
*
nr 518 8338
Spegel
Venetiansk, höjd: 124
Utrop:
3.000 kr
Såld:
5.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 april 2008
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/4 20:20:20
1
ledande budet*
7/4 13:51:35
2
2.600 kr
7/4 13:52:04
2
2.800 kr
7/4 13:52:51
2
3.000 kr
7/4 13:54:08
3
3.200 kr
7/4 15:51:11
4
3.700 kr
7/4 15:51:55
4
4.000 kr
7/4 15:55:10
5
5.000 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar venetiansk
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 518 8338
Spegel
Venetiansk, höjd: 124
Utrop: | 3.000 kr |
---|---|
Såld: | 5.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 april 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/4 20:20:20 | 1 | ledande budet* |
7/4 13:51:35 | 2 | 2.600 kr |
7/4 13:52:04 | 2 | 2.800 kr |
7/4 13:52:51 | 2 | 3.000 kr |
7/4 13:54:08 | 3 | 3.200 kr |
7/4 15:51:11 | 4 | 3.700 kr |
7/4 15:51:55 | 4 | 4.000 kr |
7/4 15:55:10 | 5 | 5.000 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar venetiansk
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23